Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[mc4wp_form id="5"]

Pierścień na serwetki z zajączkiem: wielkanocne dekoracje last minute!

FacebookPinterestTwitterGoogle+
Do Wielkanocy zostało już bardzo mało czasu. Jeżeli podobnie jak ja, nie macie jeszcze nic, czym można byłoby przyozdobić świąteczny stół to mam dla Was pomysł na bardzo proste i szybkie w wykonaniu wielkanocne dekoracje.

Moi stali Czytelnicy wiedzą, że od dawna kocham uszate projekty. A Wielkanoc to dobry pretekst, żeby wykorzystać uszy zająca. Mam dla Was bardzo prosty i szybki zrealizowania projekt – taki, który na pewno wywoła uśmiech na twarzach bliskich To pierścienie / obręcze na serwetki z motywem zająca. Projekt jest bardzo prosty, ale przy tym pełen uroku.

Z podziwem oglądam wszystkie czasochłonne dekoracje, które są przygotowywane własnoręcznie. Niestety sama już nie zdążę zrobić żadnego stroika czy innego cuda, ale pomyślałam, że mogę szybko wyczarować takie pierścienie.

wielkanocne dekoracje / pierścień na serwetki

Wielkanocne, papierowe serwetki wyglądają różnie – wzory są nierzadko kiczowate i przepełnione kurczakami malującymi jajka (chociaż muszę tu przyznać, że mam słabość do takich serwetek, bo niejednokrotnie takie właśnie wzory kupuje moja mama :)). Sprawdzony standard to delikatne wzory, albo po prostu serwetki jednokolorowe – z niewielką dekoracją, zawsze będą prezentować się dobrze! Może to być wstążeczka, sznureczek i gałązka bukszpanu, albo pierścień. Taki pierścień można bardzo łatwo zrobić samodzielnie – jeżeli dysponujecie drukarką i sztywniejszym papierem to komplet na wielkanocny stół przygotujecie dosłownie w 10 minut.

Pliki do wydrukowania

Poniżej możecie pobrać gotowe szablony pudełek do wydrukowania. Pliki są do użytku własnego, niekomercyjnego. W folderze .zip znajdziecie:

 1. Zajączki na papierowe serwetki (na jednym arkuszu A4 mieści się 5 zajączków) / kolory biały i szary
 2. Zajączki z dłuższym obwodem, do dowolnego zastosowania – np. do serwetki z materiału lub jako podstawka pod jajko (na jednym arkuszu A4 mieszczą się 3 zajączki) / kolory biały i szary

Pobierz pierścienie na serwetki z zajączkami » 

Wielkanocne dekoracje: uszaty pierścień – co będzie Ci potrzebne?

 • Wydrukowany szablon (użyj sztywniejszego papieru, świetnie sprawdzi się np. blok techniczny)
 • Klej lub taśma klejąca
 • Nożyczki

Wykonanie

 1. Wydrukuj szablon i wytnij wzory wzdłuż cienkiej, szarej linii.
 2. Sklej obwód, włóż do środka serwetkę i gotowe

Wskazówka: pierścień będzie stabilniejszy jeżeli go lekko dociśniesz – ułoży się wtedy bardziej w jajowaty niż okrągły kształt.

wielkanocne dekoracje / pierścień na serwetki

Wskazówki i informacje

 • Papier do druku powinien być grubszy, ja użyłam dokładnie tego, o gramaturze 300. Jeżeli dużo drukujesz to na pewno warto kupić całą ryzę. Równie dobrze sprawdzi się np. blok techniczny.
 • Pliki są przygotowane w wysokiej jakości, w 300 dpi w formacie .pdf
 • Jeżeli drukujesz w domowych warunkach polecam ustawić parametry wydruku na najlepszą jakość – dzięki temu kolory będą lepiej nasycone i unikniesz charakterystycznych “prążków”
 • Przy wycinaniu zwróć uwagę na uszy – w tym miejscu warto wykazać się nieco większą precyzją, dokładnie i nieco wolniej wyciąć półkolisty kształt

wielkanocne dekoracje / pierścień na serwetki


Pozostaje mi życzyć Wam cudownych Świąt! Odpocznijcie, spacerujcie, oglądajcie filmy czy seriale, zajadajcie się ciastami, czytajcie książki… życzę Wam, żebyście spędzili ten czas w sposób, który przysporzy Wam najwięcej frajdy Pięknych i wesołych Świąt

Uściski!
signature

Podziel się! ♡

Close