Menu
DIY

DIY: Kolorowy bukiet z kłosów i muliny

Kolorowy bukiet
Mulina to świetny materiał do tworzenia kolorowych dekoracji – jest łatwo dostępna, a liczba kolorów pozwala na tworzenie wielu, różnobarwnych zestawień. Kolorowe włóczki w połączeniu z kłosami mogą stworzyć ciekawą dekorację. Kolorowy bukiet z kłosów będzie prezentował się pięknie i ładnie ożywi wnętrze.

Przy okazji tęczowych plakatów wspominałam, że na blogu pojawi się więcej kolorowych projektów. Chwilowo pogoda nas nie rozpieszcza, za oknem pochmurno, ale drobnymi elementami dekoracyjnymi można wnieść do wnętrza nieco więcej wiosny i optymizmu. Przygotowanie takiego kolorowego bukietu jest proste, a efekt końcowy wygląda naprawdę fajnie i wnosi dużo świeżości.

Kolorowy bukiet

Kolorowy bukiet z kłosów i muliny – co będzie Ci potrzebne?

  • Kłosy zboża (kupiłam je w kwiaciarni)
  • Kolorowa mulina
  • Nożyczki
  • Taśma dwustronna

Instrukcja krok po kroku

1. Trzy kłosy skleiłam dwustronną taśmą klejącą. Wystarczy mały fragment taśmy, nie trzeba obklejać większej wysokości.
2. Mulinę zaczynam owijać wokół taśmy. Nie trzeba wiązać supełków, klej z taśmy dobrze przytrzyma włóczkę. Zwróć uwagę, jak przeciągnęłam drugi koniec muliny – na końcu posłuży do zawiązania supełka.

3. Obracając kłosy owijam mulinę dookoła, na końcu zawiązuję jeden supełek, owijam raz jeszcze i zawiązuję podwójny supeł z końcówek włóczki.
4. Mulinę docinam możliwie jak najkrócej. Na koniec obcinam również kłosy, tak by cały bukiet miał podobną wysokość.

Taki bukiet może stać naprawdę długo. Co jakiś czas będzie trzeba się z niego pozbyć kurzu, ale to dekoracja łatwa w utrzymaniu i efektowna. Będzie pięknie prezentować się zarówno w mieszkaniach, jak i na imprezach – np. na weselu w stylu rustykalnym.

kolorowy bukiet

Mi najbardziej pasuje zestawienie różnych kolorów, ale np. dobranie kilku odcieni jednego koloru na pewno również będzie wyglądać fajnie. Warto pamiętać o tym, że kolorowy bukiet będzie efektowny, jeśli zagęszczenie kłosów będzie spore. Bukiet dobrze prezentuje się w przeźroczystym naczyniu, fajną alternatywą dla dzbanka będzie np. słoik.

Kolorowy bukiet

Koniecznie dajcie znać, czy podoba Wam się taka dekoracja? A może preferujecie ozdoby bardziej stonowane i jednokolorowe? Mi aktualnie zdecydowanie potrzeba radosnych kolorów A w ogóle to mimo tego, że w moich projektach prym najczęściej wiedzie grafika, to bardzo sobie cenię czas, kiedy mogę przygotować coś, co nie wymaga siedzenie przy komputerze. Robótki ręczne zdecydowanie odprężają!

 

4 komentarze

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)