Menu
DIY / pobierz i wydrukuj

List do Mikołaja (+ koperta) – szablony do wydruku

list do Mikołaja - szablon do druku
Czy listy już napisane, wysłane? Moi drodzy – to ostatni dzwonek, Mikołaj lada moment będzie rozwoził prezenty. Do Mikołajek zostały niespełna 2 tygodnie, więc czas najwyższy słać wiadomości. A żeby ułatwić Wam sprawę przygotowałam gotowe szablony. Kolorowy List z pulchnym Mikołajem i pociesznym reniferem

Pisanie listów do Mikołaja to piękna tradycja! Pisać mogą młodsi i starsi, a Ci co nie potrafią jeszcze pisać mogą po prostu narysować. Doskonale pamiętam, że moje pierwsze listy do Mikołaja były właśnie rysowane, chyba każdy tak zaczynał? Siedziałam razem z Mamą i rysowałam rzeczy, które chciałabym dostać. Jaka szkoda, że nie zachował się ani jeden list, chętnie popatrzyłabym na te bazgrołki.

list do Mikołaja - szablon do druku

Oprócz tego, ze w liście warto napisać swoje życzenia – te małe i te duże – to warto również podziękować Mikołajowi za fatygę i za to, że dba i pamięta. Żeby Świętemu zrobiło się miło proponuję do pozostawionego listu dołączyć kakao (opcjonalnie kawę) i ciasteczka.

No i nie ma łatwo – list do Mikołaja zawiera na końcu bardzo istotne pytanie. Nie wolno się migać od odpowiedzi, trzeba się przyznać jak było, bo pamiętajcie – Mikołaj widzi wszystko!

list do Mikołaja - szablon do druku

List do Mikołaja – pliki do wydrukowania

No i przechodzimy do konkretów Jeżeli korzystaliście już z mavelowego listu sprzed dwóch lat to mikołajowy pakiet będzie Wam znany: przygotowałam zarówno szablon listu, jak i koperty. Ponadto grafiki, które można wydrukować są w wersji kolorowej lub do pokolorowania. Pliki są jak zawsze do pobrania za darmo, a ich przeznaczenie jest niekomercyjne.

Osobno przygotowałam pakiet dla dziewczynek i dla chłopców – różnią się tekstem (czy byłaś… / czy byłeś..), więc warto pobrać szablon dopasowany do płci W każdym pakiecie znajdują się:

 • List do Mikołaja + koperta w wersji kolorowej (2 strony A4, plik .pdf)
 • List do Mikołaja + koperta w wersji do pokolorowania (2 strony A4, plik .pdf)
 • + Wersje powyższych listów bez linijek – z miejscem np. na rysunek

dla dziewczynki – pobierz list i kopertę

dla chłopca – pobierz list i kopertę

Wystarczy wydrukować, napisać, wyciąć i skleić kopertę. Koperta jest bardzo prosta w złożeniu, a na jej odwrocie znajduje się wpisany już adres do Mikołaja.

6. grudnia już za pasem, a zanim się obejrzymy nadejdzie Boże Narodzenie! Klimat na Mavelo będzie z dnia na dzień coraz bardziej świąteczny, a jeżeli macie ochotę przejrzeć (a może i wydrukować!) świąteczne projekty, które pojawiły się do tej pory, to znajdziecie je klikając w button poniżej:

zobacz wszystkie świąteczne projekty » 

A jak sprawa wygląda u Was? Piszecie, wysyłacie?

 

12 komentarzy

 • Jola (Pixel Kolor)
  24 listopada 2017 at 12:31

  Już wiem, o co poproszę – o więcej cierpliwości. Zaczyna mi się kończyć i to na najbliższych.

  Odpowiedz
 • Ania Kalemba
  24 listopada 2017 at 18:32

  Aaaaa, przeurocze!

  Odpowiedz
 • Rudoróż
  24 listopada 2017 at 21:30

  O jejku jakie cudne !
  Gdyby nie to, że u mnie listy pisane są odręcznie (nawet Kot sam pisze swój list, z niewielką pomocą moją albo Męża – zmieniamy się co roku), to bym taki wysłała
  Uwielbiam Twoje papierowe cuda. Chciałam zrobić u siebie zakładki do książek, ale u Ciebie są tak piękne, że nie wiem czy jest sens

  Odpowiedz
  • weronika | mavelo
   25 listopada 2017 at 18:38

   Kochana, z Twoim talentem powinnaś mieć zakaz drukowania jakichkolwiek szablonów
   A zakładki koniecznie próbuj – każda z nas ma inny styl i to jest właśnie fajne. A zakładkoholiczki uwielbiają takie rysowane zakładki :))

   Odpowiedz
 • Weronika | littleredbox.pl
  24 listopada 2017 at 21:43

  Przepiękne i po polsku! Moja córeczka jest zachwycona, pierwszego grudnia poleci w tej pięknej kopercie prosto do Mikołaja

  Odpowiedz
  • weronika | mavelo
   25 listopada 2017 at 18:39

   Bardzo się cieszę I oby jak najwięcej marzeń z listu się spełniło :))

   Odpowiedz
 • Dagmara | socjopatka.pl
  25 listopada 2017 at 14:04

  Znów pobieram dla chrześniaka ;*

  Odpowiedz
 • Weronika | NieprzytomneMyśli
  25 listopada 2017 at 15:15

  Przeurocze! – oczywiście nie mogłam nie wydrukować, poleciały dla dzieciaczków mojej koleżanki =]

  Odpowiedz
 • Monika G.
  23 listopada 2019 at 21:49

  cudowna papeteria, kochana czy mogłabyś zrobić też coś takiego jako list od Mikołaja? co roku przy talerzyku z okruszkami i pustej szklance Mikołaj zostawia list do syna;]

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)