Menu
polecane / zakładki do książek

Morskie kreatury – ogoniaste zakładki do książek

Morskie kreatury, czyli po prostu zwierzęta, które żyją w wodzie to świetny motyw na zakładki do książek! Ile to razy te zadziwiającej urody zwierzęta były inspiracją dla opowiadań czy baśni. W głębinach morz i oceanów kryją się niezwykłe istoty na potrzeby zakładek wybrałam dwa z tych stworów.

Na potrzeby tych zakładek przejrzałam masę wodnych zwierząt – niektóre z nich są tak niezwykłe, tak piękne, a zarazem przerażające z wyglądu, że wyglądają dosłownie jak z baśni. Początkowo ogoniaste zakładki miały być… syrenką Ale motyw zwierzęcy wciągnął mnie dużo bardziej, a syrenki nie wykluczone, że pojawią się jeszcze na blogu

Morskie kreatury - ogoniaste zakładki do książek

Moje zakładkowe stwory to płetwal błękitny i rekin wielorybi. Niech Was nie zwiedzie kadr na zakładce, bo płetwal osiąga znacznie większy rozmiar niż rekin wielorybi. Płetwal osiąga  do do 33 metrów długości, a jego masa ciała może wynosić 190 ton. W przypadku rekina to około 10-12 m długości, a jego masa może wynosić 14 ton. Ciężko to sobie nawet wyobrazić!

Ogoniaste zakładki do książek do wydrukowania

Klikając w poniższy przycisk pobierzecie komplet 4 zakładek (na 1 stronie w formacie A4). Opcje, które są do wyboru widać na zdjęciach. Pliki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

 

Pobierz ogoniaste zakładki » 

 


Przy okazji tego typu wpisów odgrzebuję swoje stare, pięknie zilustrowane książki i uświadamiam sobie, jak bardzo te publikacje wpłynęły na moją wyobraźnię i styl projektowania. Próbowałam znaleźć w internecie odświeżone wydania, ale są to książki, które można kupić jedynie w antykwiariatach czy na allegro – czy ktoś kojarzy serię “Świat wczoraj i dziś?”. Moja ulubiona książka z tego cyklu to “W świecie zwierząt”, ale razem z siostrą miałyśmy jeszcze kilka innych części, których przeglądanie i czytanie potrafiło wciągnąć na długie godziny

Morskie kreatury - ogoniaste zakładki do książek

Taka zakładka umili czytanie lektury, będzie też świetnym dodatkiem do prezentu w postaci książki. Swoją drogą obok słodkości książki to również jeden z moich ulubionych typów prezentów, uwielbiam je dostawać i sama sobie kupować . Poniżej zamieściłam propozycję kilku publikacji, które świetnie sprawdzą się jako podarek (+ obowiązkowo zakładka do kompletu )

1. Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata  2. MAPY Edycja pomarańczowa
3. Słynne Mapy   4. Na oceanie nie ma ciszy   5. Księga Morza
6. Przewodnik Wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury  7. Morze

Kilka informacji i wskazówek

 • Drukując na domowej drukarce ustaw jakość na najwyższą – dzięki temu kolory wyjdą lepiej nasycone
 • Do drukowania polecam sztywniejszy papier, np. blok techniczny
 • Plik jest w wysokiej jakości (300 dpi), jeżeli zdecydujesz się na wydruk w profesjonalnej drukarni rekomenduję wybrać nieco grubszy papier (o gramaturze 250-300)
 • Do cięcia przydadzą się nieco mniejsze nożyczki – zwłaszcza przy ogonie, gdzie wycinanie wymaga nieco więcej precyzji
 • Grafiki zostały przygotowane w programie Adobe Photoshop przy użyciu tabletu graficznego Wacom Intuos w rozmiarze M
 • Widoczne na zdjęciu zakładki wydrukowałam na matowym papierze fotograficznym

Moi stali Czytelnicy pewnie kojarzą, że przez długi czas specjalizowałam się w uszatych zakładkach, teraz nadszedł czas na ogony Wszystkie zakładki do książek, które możecie pobrać z Mavelo znajdziecie pod tym linkiem. Dajcie znać, jak Wam się podobają ogoniaste!

Morskie kreatury - ogoniaste zakładki do książek

15 komentarzy

 • joanna
  4 sierpnia 2017 at 17:41

  Są przepiękne:) muszę w końcu kupić tusz do drukarki bo z takimi zakładkami od razu lepiej będzie się czytać.
  Dziękuję

  Odpowiedz
 • Jola (Yolsh)
  4 sierpnia 2017 at 18:50

  Przy Twoich zakładkach moje pocztówki trochę blado wypadają.

  Odpowiedz
  • weronika | mavelo
   4 sierpnia 2017 at 21:29

   Każda z nas ma inny styl i to jest fajne! Nie ma co umniejszać swoim projektom!

   Odpowiedz
 • Ania Kalemba
  4 sierpnia 2017 at 19:11

  Genialnie to wygląda! :)))))))))))) Zadziwiasz mnie nieustannie!

  Odpowiedz
 • Agnieszka Wieczorek
  4 sierpnia 2017 at 20:58

  Wow! Zakładki robią wrażenie Piękne
  Czkam na te z syrenką

  Odpowiedz
 • cytrynka
  7 sierpnia 2017 at 10:05

  ale piekne

  Odpowiedz
 • weronika | mavelo
  7 sierpnia 2017 at 20:34

  Dziękuję! :)) Pomysł goni pomysł Jak ja żałuję, że nie mam więcej czasu na te projekty, pewnie syrenki kiedyś będą, ale jeszcze ciężko mi się określić z czasem.

  Odpowiedz
 • Joanna (Koneserka Czekolady)
  13 sierpnia 2017 at 22:01

  Piękne są te zakładki – a takich nigdy dość Przy następnej wizycie w drukarni na pewno sobie wydrukuję. A tę serię książek znam, uwielbiam i mam do tej pory! Chyba z 10 tomów stoi na półce w moim rodzinnym domu Też bardzo lubiłam “W świecie zwierząt”

  Odpowiedz
  • weronika | mavelo
   14 sierpnia 2017 at 09:43

   Dziękuję! Ale fajnie, że ktoś oprócz mnie pamiętam tę serię! Ile miałyśmy radości z siostrą, kiedy razem z mamą dreptałyśmy do księgarni po kolejne tomy :)))

   Odpowiedz
   • Joanna (Koneserka Czekolady)
    15 sierpnia 2017 at 18:35

    Ja nie pamiętam, jak się one u nas znalazły, ale również lubiłam je wertować Miałam jeszcze tom o Egipcie chyba i dzięki niej przez bardzo długi czas interesowałam się starożytną cywilizacją znad Nilu

    Odpowiedz
 • aga
  31 sierpnia 2017 at 13:21

  Piękne! Jak wszystkie zakładki ze strony! Zastanawiałam się, czy nie planuje Pani może jakiejś serii w szkockich klimatach: motywy w kratkę, angusy, terierki, maskonury… Bardzo lubię te klimaty i byłabym zachwycona mogąc je znaleźć również tutaj :). Pozdrawiam!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)