Menu
lifestyle

Tu i teraz ♡ styczeń 2018

Styczeń wielkimi krokami zbliża się ku końcowi, więc czas najwyższy na tu i teraz! Staram się pilnować tego cyklu bo bardzo pomaga mi doceniać to co mam, zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad wszystkimi dobrymi rzeczami, które mnie spotykają.

Ten miesiąc jest bardziej wyważony niż grudzień, końcówka roku była na tyle szalona, że ubiegłoroczne zmęczenie jeszcze się za mną ciągnie. A ponadto nie zdążyłam w grudniu napisać o aktualnym tu i teraz. I żeby styczeń nie przemknął mi znowu tak niepostrzeżenie, przechodzę już do konkretów, do tego co aktualnie u mnie słychać.

 Czuję się  zmęczona. Tak jak wspomniałam koniec roku był po prostu hardcorowy, ten remont kosztował mnie bardzo dużo pracy i tak naprawdę dopiero niedawno wybrnęliśmy z Emilem z poremontowego kurzy, pyłu i chaosu. Swoje już ponarzekaliśmy, że koniec z remontami… i już knujemy co by tu w dalszej kolejności wyremontować

 Chciałabym  mieć tak z tydzień wolnego. Bez komputera, telefonu, całkowicie offline. Póki co nie jest to możliwe, ale może przynajmniej 1-2 dni uda mi się zorganizować w tym trybie. Zawsze to coś!

 Pracuję nad  nowym biznesem Mam pewien pomysł, który chciałabym wcielić w życie i muszę to w końcu ubrać w ramy czasowe i zabrać się za konkrety. Bo tak naprawdę to bardziej dumanie niż pracowanie. Ale wiecie – jak tu napisałam, że coś kombinuję to może poczuję się bardziej zmotywowana do działania

 Jestem wdzięczna za  historię z Pimpikiem i historię z Frotką. Dwa wspaniałe psiaki, które znalazły swój kąt – pierwszy to oczywiście mój Pimpolinek, a drugi psiak to Frotka – sunia, która wpadła oszołomiona do naszego mieszkania w sylwestrową noc. Piesia była przyzakładowym psiakiem, który miał opiekę jedynie w godzinach pracy. Czułam się taka bezradna, bo wizja 4 psów w mieszkaniu na stałe po prostu mnie przerosła. Jednocześnie wiedziałam, że ta psina nie może tam zostać. No i tak relacjonowałam historię z tą Frotką (wtedy jeszcze miała na imię Lolka) i… Frocia znalazła cudowny dom u Agnieszki I jeszcze dzięki tej sytuacji nawiązałam z Agnieszką super znajomość, która wcześniej była po prostu internetowa, a teraz przeniosła się do realnego życia Jestem naprawdę ogromnie wdzięczna za to, jak ta sytuacja się potoczyła. Dwa uratowane psy, DWA!

 Cieszę się  że niedługo przerwa w nauce na uczelni! Dobre 3 tygodnie bez dojazdów do Wrocławia, juhu! Chociaż pewnie przez ten czas zdążę zatęsknić za studentami

 Słucham  lekkiej i przyjemniej muzyki, takiej właśnie mi trzeba. Ostatnio wpadł mi w ucho ten utwór, a do tego teledysk jest tak pozytywny!

 Oglądam  The Good Place. Kocham ten serial! To w zasadzie jedyny serial, który aktualnie oglądam i z niecierpliwością wypatruję każdego odcinka (będzie dzisiaj, yay!). Śmieszny, lekki, z fajnym humorem. Urzekł mnie od pierwszego odcinka i jest świetny na poprawę nastroju, dawno się tyle nie śmiałam.

 Czytam  bestseller o tematyce finansowo-oszczędnościowej, czyli oczywiście mowa o “Finansowym Ninja” Michała Szafrańskiego. Tyle osób zachwalało już tę książkę, że w końcu musiałam po nią sięgnąć.

 Czekam  na Agnieszkę! Aga i jej narzeczony wpadną do mnie dzisiaj w odwiedziny z czego bardzo się cieszę. Będziemy rozmawiać o pieskach i ślubach i pewnie o wielu innych sprawach Dopowiem, że to ta Agnieszka, o której pisałam wyżej – nowa opiekunka Frotki. Dostaliśmy od niej z Emilem piękny prezent – sesję zdjęciową, bo Aga jest super zdolną fotografką. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła pochwalić się tymi pięknymi zdjęciami. Bo my z Emilem mamy tyle wspólnych zdjęć, co kot napłakał! Więc po prostu musimy to nadrobić.

W związku z powyższym lecę na zakupy, bo coś dla gości trzeba przygotować Udało mi się z pracą zorganizować dzisiaj nieco luźniejszy dzień, najpilniejsze tematy już zrealizowane i moje popołudnie będzie dzisiaj na pewno bardzo miłe.

A co u Was dobrego słychać w styczniu? Chętnie poczytam o tym co porabiacie, czytacie czy słuchacie I niezmiennie przypominam, że pomysłodawczynią serii tu i teraz jest Kasia, a jeżeli macie ochotę wprowadzić taki cykl również u siebie to bardzo polecam!

 

5 komentarzy

 • Monika Roberts
  25 stycznia 2018 at 14:41

  Piekne pieseczki masz! :):):)
  Wielka przyjemnosc z czytania twojego bloga, i czasem mnostwo wzruszen Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Fiou Fiou
  27 stycznia 2018 at 09:06

  Uwielbiam takie pieskowe historie z happy endem♥ Psssttt… pierwsze zdjęcie z fotelową Kluską przeurocze

  Odpowiedz
 • Agnieszka Wieczorek
  28 stycznia 2018 at 12:59

  Też jestem wykończona i bardzo się cieszę, że jeszcze tylko jeden egzamin przede mną.
  Trzymam kciuki za nowy biznes

  Odpowiedz
 • Agnieszka Werecha
  30 stycznia 2018 at 11:06

  Ojej, ale się czerwienię czytając ten wpis Dla mnie styczeń był NIESAMOWITY i minął błyskawicznie – tyyyle się działo! A Frotka wniosła w nasze życie nową jakość i energię. Ogromnie się cieszę, że połączyły nas social media i miłość do psiaków Teraz czekamy na Waszą wizytę w Poznaniu!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)