Menu
grafika

10 bezpłatnych fontów w stylu retro

Przychodzę do Was z kolejnym zestawieniem pięknych i bezpłatnych fontów – tym razem są to kroje w stylu retro. Sporo ostatnio tej stylistyki u mnie na blogu, dlatego do kompletu musiały się także pojawić i fonty.

W zestawieniu znajdziecie 10 pięknych fontów, które możecie pobrać za darmo i wykorzystywać zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Zawsze wybierając fonty do moich zestawień kieruję się tym, żeby były pięknie skrojone i żeby można było z nich korzystać w swobodny sposób – możecie z nich przygotowywać plakaty, kartki okolicznościowe, mogą być też fajną opcją na stworzenie logo. Więcej zestawień fontów w różnej stylistyce znajdziecie po kliknięciu w przycisk poniżej:

zobacz inne zestawienia bezpłatnych fontów »

Styl retro to pojęcie dosyć pojemne – mówimy tu o fontach, które swoim wyglądem sygnalizują nam nawiązanie do dawnych lat – zarówno kształtem, jak i teksturą nawiązującą do technik druku. Te przetarcia widoczne na większości fontów, zróżnicowane wielkości liter i różnego rodzaju wywijasy są bardzo charakterystyczne dla drukowania prasy pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku. Poniżej znajdźcie również kilka nawiązań do innych okresów czasowych, wszystkie te fonty są warte uwagi, zachęcam Was do zainstalowania tych krojów i eksperymentowania z projektami.

Retro Fonty - do pobrania za darmo

1. Swistblnk Monthoers / pobierz

2. The Goldsmith Vintage / pobierz

3. Muara Rough / pobierz

4. Bohem Press / pobierz

5. Retro Pop / pobierz

6. Devious / pobierz

7. Realist / pobierz

8. Monroe / pobierz

9. Heubeul Vintage / pobierz

10. Moabhoers / pobierz

Tak jak wspominałam na początku wpisu – te retro fonty są przeznaczone zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Pamiętaj jednak, żeby zawsze czytać licencję – to ważne, aby wykorzystywać krój zgodnie z zasadami, które opisał jego autor. Część z powyższych fontów ma również bardziej rozszerzone, płatne wersje (zawierają więcej znaków niż te opcje darmowe).

Dajcie znać, czy lubicie tego typu kroje pisma, a jeżeli z tego zestawienia coś wpadło Wam w oko to chętnie przeczytam, które z tych fontów spodobały Wam się najbardziej

 

6 komentarzy

 • Jola (Pixel Kolor)
  24 stycznia 2018 at 13:31

  Kiedyś ten styl omijałam szerokim łukiem. Zabawne, ale wydawał mi się za prosty. Dopiero od niedawna zaczynam się przekonywać i lubić.

  Odpowiedz
  • weronika | mavelo
   25 stycznia 2018 at 22:15

   Co jakiś czas każdy zmienia nieco styl projektowania i szuka coraz to nowych inspiracji Ja na przykład nie mogę teraz w ogóle patrzeć na fonty pisankowe, na jakiś czas mi się przejadły. Ale te wszystkie trendy pewnie znowu powrócą za jakiś czas.

   Odpowiedz
 • Agnieszka Wieczorek
  24 stycznia 2018 at 22:29

  3 i 6 – podobają mi się najbardziej Reszta również super!

  Odpowiedz
  • weronika | mavelo
   25 stycznia 2018 at 22:16

   6 to i mój ulubieniec! Chociaż wszystkie z zestawienia też bardzo lubię :))

   Odpowiedz
 • Janusz Kamiński
  9 lutego 2018 at 16:47

  Dzięki! Fajnie, że wspierają polskie literówki.

  Odpowiedz
 • Waleria Sulima
  19 kwietnia 2018 at 09:17

  Hej, dziękuję za research – super rezultat. Szukałam przetartych fontów. Muara rough wydaje się być idealna do mojego projektu.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)