Menu
lifestyle

Tu i teraz ♡ czerwiec 2017

Tu i teraz czerwiec
Maj uciekł mi niepostrzeżenie bez wpisu z serii tu i teraz, więc na ostatnią chwilę łapię jeszcze czerwcowe momenty! I niech mi ktoś powie gdzie to tak szybko uciekło?

Ten miesiąc był bardzo owocny w domowe prace. Dużo udało nam się zmienić w mieszkaniu, a co nieco z tych zmian możecie podejrzeć tu i tu, a będzie tego jeszcze na pewno więcej W tym całym zawirowaniu na ostatnim miejscu postawiłam swoje zdrowie i to jest na pewno temat do którego mocniej muszę się przyłożyć w lipcu.

 Czuję się  słaba fizycznie. W wirze pracy totalnie tego nie czułam, ale kiedy zrobiło się nieco luźniej mój organizm zaczął sobie wszystko odbijać i sygnalizować mi jak bardzo powinnam teraz odpocząć.

 Chciałabym  zmienić szaty bloga Bardzo mnie korci, żeby przebudować od podstaw Mavelo i zmienić logo. W końcu ten layout ma już dwa lata, a zmiany od czasu do czasu trzeba zrobić.

 Pracuję nad  tym, żeby mniej pracować. Kiedy człowiek lubi swoją pracę łatwo się zatracić w obowiązkach, a odpoczynek i regeneracją są przecież takie ważne!

 Jestem wdzięczna za  to, że moja jednoosobowa firma ma już dwa lata i cały czas odkrywam więcej możliwości i opcji na własny biznes. To niesamowite ilu nowych rzeczy próbuję (na etacie nie miałabym takich możliwości), a cały czas otwierają się jakieś nowe drzwi.

 Cieszę się z  nowej-starej kuchni! Czyli z metamorfozy, którą przeprowadziliśmy na własną rękę. Juhu!!! Remont przeciągnął nam się straszliwie, ale teraz jest tak ładnie i tyle w tym wszystkim pracy i serca, że nawet nie zastanawiam się nad tym, jak bardzo te prace frustrowały mnie po drodze. Niedługo będę się chwalić efektem końcowym

 Uczę się  odpuszczać. Jak to piszę to wydaje mi się to takie… mało ambitne. Ale z drugiej strony wiem, że odpuszczać czasem trzeba i nie zawsze wszystko muszę zrobić na tip-top.

 Oglądam  serial “Żona Idealna”. Kilkukrotnie ten tytuł obił mi się o uszy, ale nic o nim nie czytając, po samym tytule wyciągnęłam wnioski, że to pewnie jakiś serial o żonie męża, która jest wzorową panią domu A to bardzo ciekawy serial o ambitnej prawniczce, każdy odcinek to inna sprawa. Wiem, wiem – prawniczy motyw w serialu może wydawać się już mocno wyeksploatowany, ale ten serial po prostu dobrze się ogląda, a głównej bohaterki nie da się nie polubić.

 Słucham  podcastów Pani Swojego Czasu. Żadna muzyka mi teraz nie po drodze, ewentualnie radio może grać w tle. A Pani Swojego Czasu zawsze miło posłuchać, jaka ta kobieta jest motywująca. I to motywuje w taki mądry sposób – bez ściemy i presji bycia kimś idealnym.

 Czekam na  więcej sił, lepsze zdrowie i taką ogólnie lepszą energię :) Mam nadzieję, że to wszystko chociaż tak po trochu zacznie się już niedługo pojawiać.


Dajcie znać, co ciekawego u Was w czerwcu! A dla przypomnienia – seria tu i teraz to cykl zapoczątkowany przez Kasię. Każdy może się do niego dołączyć, a wpisy tego typu pomagają doceniać codzienność i żyć bardziej uważnie

7 komentarzy

 • Ania Kalemba
  30 czerwca 2017 at 15:59

  Też mam pragnienie przebudowania KinoŚwinki. Sama nie wiem Życzę dużo sił na drugą połowę roku!

  Odpowiedz
 • Irmina
  30 czerwca 2017 at 18:27

  Łe tam, mało ambitnie. Odpuszczanie wcale przecież nie jest takie łatwe. Szczególnie jak nam na czymś bardzo zależy…
  Trzymam kciuki za “lepszą energię”;)

  Odpowiedz
 • Get your documents written perfectly
  1 lipca 2017 at 03:32

  Best Editing Service

  The amount of written content has been growing exponentially recently, and it’s no wonder. For students, writing is an inseparable part of college and university assignments; for businesses, online publishing is a way to reach customers. The need for…

  Odpowiedz
 • Jola (Yolsh)
  3 lipca 2017 at 11:15

  Od początku maja mam w planach zmiany u siebie i jakoś mi nie idzie. Niby szablon czeka, ale jest tak skomplikowany, że nie mam sumienia się z niego zabrać.

  Odpowiedz
 • weronika | mavelo
  4 lipca 2017 at 11:26

  Udało się odpocząć W sumie jeszcze ładuję baterię, a zaraz lecę na zakupu po składniki na Twój jagielnik! Bardzo potrzebuję takiego domowego życia, póki co zwolniłam trochę z pracą

  Odpowiedz
 • Joanna (Koneserka Czekolady)
  4 lipca 2017 at 17:38

  Ja też planuję diametralne zmiany na blogu – chcę w końcu się przenieść na WordPressa Odpuszczanie może i brzmi banalnie, ale to naprawdę trudna sztuka

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)