Menu
bileciki i kartki

Kartki i etykiety na Dzień Mamy

Kartka na Dzień Mamy
Maj to miesiąc, w którym świętują wszystkie Mamy! 26. maja każda mama powinna dostać życzenia, buziaka czy upominek od swoich pociech. Najważniejsze, żeby pamiętać o swojej Mamie, a ja przygotowałam zestaw, który mam nadzieję przyda się Wam z tej okazji.

Rok temu na mavelo był klasyczny, kwiecisty zestaw dla Mamy – róże i stokrotki to zawsze sprawdzona opcja. Tym razem podeszłam do tematu nieco inaczej, ale mam nadzieję, że ten pomysł również przypadnie Wam do gustu. Mama to przecież skarb, więc grafika wydała mi się wręcz oczywista! Kolorowe diamenciki, świecidełka, kamyki – to motyw mniej typowy niż kwiatki, bardziej nowoczesny i z całą pewnością oryginalny A do kompletu pojawią się niedługo fajne pudełka

kartki dla mamy

Pliki do pobrania

Do wyboru przygotowałam zestaw kolorowy i czarno-biały. Ten drugi można pokolorować i taka pokolorowana kartka, czy etykieta będzie wyglądać super. W każdym zestawie znajdują się:

  • Etykiety (6 etykiet na jednym arkuszu A4: 2x “Taka Mama do Skarb”; 2x “Dla najdroższej Mamy”; 2x uniwersalne, bez napisu)
  • Kartka z napisem “Dla najdroższej Mamy” (Mieści się na formacie A4, po przycięciu i złożeniu wychodzi format pocztówkowy – A6)
  • Kartka z napisem “Taka Mama do Skarb!” (Mieści się na formacie A4, po przycięciu i złożeniu wychodzi format pocztówkowy – A6)

 

Wszystkie elementy mają ten sam motyw graficzny, pliki można pobrać za darmo i są przeznaczone od użytku niekomercyjnego.

Pobierz kolorowe kartki i etykiety na Dzień Mamy »

Pobierz czarno-białe kartki i etykiety na Dzień Mamy »


Kartki i etykiety na dzień mamy

Kilka wskazówek dotyczących papieru i wydruku

 • Zarówno kartki, jak i etykiety są przygotowane do wydruku w warunkach domowych. Jeżeli jednak zależy Ci na lepszej jakości, skorzystaj z profesjonalnej drukarni
 • Papier – do wydrukowania kartek i etykiet przyda się sztywniejszy papier. Świetnie nada się papier o grubości 200-300g, np. blok techniczny
 • Świetną jakość wydruku w domowych warunkach uzyskasz na papierze fotograficznym (ja użyłam matowego papieru foto o gramaturze 220)
 • Gięcie – aby wyszło ładne i bez pęknięć proponują skorzystać z mojej metody na domowe bigowanie (potrzebujesz do tego tępego noża i linijki) do podejrzenia tutaj
 • Wydruk – ustaw opcje drukarki na najlepszą jakość wydruku – dzięki temu kolory będą bardziej nasycone

kartki dla mamy

Jeżeli mavelowy pomysł Wam się spodobał, a może nawet skusicie się na wydruki to koniecznie dajcie znać!


Po więcej inspiracji na Dzień Mamy, odsyłam do dedykowanej kategorii na Mavelo. Znajdziecie Tam inne wzory kartek, pudełka, bony upominkowe, a także pomysły na prezent DIY:


zobacz wszystkie projekty na Dzień Mamy » 

14 komentarzy

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)