Menu
grafika

10 bezpłatnych, geometrycznych fontów

geometryczne fonty
Seria z fontami to jedna z moich ulubionych i wiem, że sporo osób też z chęcią przegląda te zestawienia. Każdy, kto kocha literki doskonale rozumie, że pięknych fontów na komputerze nigdy za wiele.

Zestawienie eleganckich fontów spotkało się z fajnym odzewem, co bardzo mnie cieszy Myślałam, że to przede wszystkim fonty piankowe kradną Wasze serca, ale jak widać dobrze przygotować czasem coś z goła innego. Do pisanek jeszcze wrócimy bo już nazbierałam trochę nowości, ale od dawna mam kolekcję pięknych geometrycznych krojów, którymi chciałam się z Wami podzielić.

Geometryczne fonty do pobrania za darmo

Przygotowując zestawienia za każdym razem bardzo dokładnie czytam licencje – zależy mi na tym, aby udostępnić Wam kroje bezpłatne, z możliwością wykorzystania do celów komercyjnych. Oznacza to, że poniższe kroje możecie z powodzeniem wykorzystywać do projektowania logo, plakatów na sprzedaż, tworzenia reklam i wielu innych elementów. Zawsze jednak podkreślam, że warto czytać licencje – autor może je zmienić, a zawsze lepiej upewnić się, czy wykorzystujemy pliki zgodnie z określonymi zasadami.

geometryczne fonty

 1. ONE DAY Regular (duże litery)
 2. Anders Regular (duże litery)
 3. Cheque (polskie znaki ♥, 2 odmiany, duże litery)
 4. Sailorette (małe i duże litery)
 5. GOGÓIA Deco (polskie znaki ♥, duże litery)
 6. Mod Regular (duże litery)
 7. Mad Squire Regular (polskie znaki ♥, małe i duże litery)
 8. Zero Regular (duże litery, 2 odmiany)
 9. Sea Font Regular (duże litery)
 10. Honeycomb Script (małe i duże litery)

Jak zawsze polecam zajrzeć do stron źródłowych – autorzy często pokazują zaskakujące i bardzo inspirujące wykorzystania krojów. Ja z tego zestawienia jestem totalnie zauroczona Sea Font –  w powiększeniu widać piękne detale, które są wkomponowane w literki.

Określenie tych fontów jako “geometryczne” i wybór powyższej 10 to oczywiście mój subiektywny wybór, ale mam nadzieję, że i u Was skojarzenia będą podobne, a kroje przydadzą Wam się do różnych projektów Tego typu fonty bardzo fajnie sprawdzą się np. do zaprojektowania logotypu czy plakatu typograficznego. Te najbardziej ozdobne sprawdzą się do krótkich zdań lub pojedynczych słów – w przypadku dłuższych akapitów wszystko z umiarem, chociaż najlepiej po prostu ściągnąć fonty i przetestować.

Garść informacji

 • Zawsze czytaj licencje – do każdego zestawienia dokładnie sprawdzam, aby upewnić się, że font jest przeznaczony do celów komercyjnych. Licencje jednak różnią się od siebie i warto przeczytać w jakim zakresie można wykorzystywać pliki.
 • Przy niektórych fontach zwiększyłam światło międzyliterowe – czasami takie zabiegi bardzo korzystnie wpływają na projekt, polecam eksperymentować
 • Informacja o odmianach oznacza, że font jest w kilku wersjach, np. light, regular, bold, italic, bold italic itd.
 • Nie wiesz jak zainstalować font? Pobierz go ze strony (najczęściej będzie to format .zip), wypakuj i przenieś do folderu z fontami (lokalizacja tego folderu to najczęściej: mój komputer » dysk lokalny C » Windows » Fonts). Jeżeli fonty nie chcą się skopiować do folderu to prawdopodobnie są niewypakowane Jeżeli po instalacji nie widzisz fontów – spróbuj zresetować komputer.

Wpisy z serii z fontami znajdziecie pod tym linkiem. Jeżeli coś z powyższego zestawienia wpadło Wam w oko to koniecznie dajcie znać w komentarzu


 

7 komentarzy

 • Ania Kalemba
  8 maja 2017 at 15:18

  Lubię takie! Dzięki!

  Odpowiedz
 • Ewa Anna
  8 maja 2017 at 16:48

  Dzięki za ten zbiór! Skorzystam niektóre fonty ż przyjemnością:)

  Odpowiedz
 • Milena | najlepszapora.pl
  8 maja 2017 at 17:00

  Ładnych fontów nigdy za wiele. Nigdy nie wiadomo do czego się przydadzą. Z pewnością Zero Regular zostanie ze mną na dłużej. A ja muszę koniecznie nadrobić fonty pisankowe!

  Odpowiedz
 • Jola (Yolsh)
  8 maja 2017 at 18:40

  Bardzo mi się ten styl podoba. Sama nawet chciałam coś w tym stylu stworzyć na własny użytek.

  Odpowiedz
 • Agnieszka Wieczorek
  8 maja 2017 at 21:23

  Seria z fontami to również i moja ulubiona. Już tyle czcionek dzięki Tobie odkryłam Tym razem najbardziej podoba mi się 1 i 9

  Odpowiedz
 • Matylda | Calm Station
  8 maja 2017 at 23:45

  Sea Font jest super, kojarzy mi się z takimi inżynieryjno-architektonicznymi projektami z dawnych lat

  Odpowiedz
 • Iza
  10 maja 2017 at 11:49

  Fajny styl, na pewno gdzieś z nich skorzystam Zawsze nie mam czasu tego szukać:P

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)