Menu
plakaty do druku / polecane

Owocowe plakaty do druku – wisienki, gruszka, jabłko (wersje z buźkami i bez)

Nawet nie wiecie, jak sama nie mogłam doczekać się tego wpisu! W końcu są – idealne plakaty na lato (i nie tylko), już jeden wystarczy, żeby rozweselić i ożywić wnętrze. A do wyboru mamy aż 3 owoce: wiśnie, gruszkę i jabłko. Do wydrukowania są również opcje bez uśmiechów, bo przecież owoce same w sobie też mają wiele uroku.

Personifikacja owoców, warzyw czy zwierząt, to coś, co doskonale znamy – to często bohaterowie bajek i baśni. Albo wiersze – któż nie zna wierszyka Brzechwy “Na straganie”? Doskonale pamiętam każdą linijkę tekstu, recytowałam kiedyś ten wiersz na konkursie recytatorskim, do dzisiaj go bardzo lubię.

Uśmiechnięte owoce i warzywa pojawiają się również na ilustracjach – nie tylko w książkach, ale i na plakatach. Nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności i musiałam narysować uśmiechnięte owoce. Wiem, że to wersja zawierająca 200% słodyczy, dlatego przygotowałam również opcje bardziej “dorosłe” Swoją drogą można je ze sobą łączyć i daje to ciekawy efekt.

Wszystko zaczęło się od tego wpisu z kubikami. Rysowałam jedną z gruszek i pomyślałam “A! dodam jej oczka i uśmiech “, no i kiedy wycięłam małą karteczkę z uśmiechniętą gruszką, to pomyślałam, że mógłby być z tego plakat. I kiedy wrzuciłam te kubiki na mojego Instagrama, to chyba jeszcze nigdy nie dostałam tylu wiadomości z postulatami o to, by gruszka była również plakatem! Nie mogło być inaczej. Ale żeby nie było zbyt łatwo, to zdradzę Wam sekret, że pierwsza gruszka była rysowana na wzorek i jej rozmiar był za malutki. Musiałam narysować jeszcze raz, a do kompletu powstały jeszcze 2 uśmiechnięte owoce.

Owocowe plakaty do druku

To tyle słowem wstępu, zanim jednak przejdziemy do konkretów, to zachęcam do odwiedzenia (i obserwowania ) mavelowego Instagrama. Na InstaStory pokazywałam kulisy powstawania tych plakatów, a ponadto obserwatorzy mieli wpływ na to, jakie plakaty zostały namalowane! Była ankieta, gruszka była pewniakiem, a wśród najczęściej przewijających się odpowiedzi pojawiły się jabłko i wiśnie. Ogólnie bardzo spodobał mi się pomysł jednej z dziewczyn, żeby skupić się na polskich owocach. Może przyjdzie jeszcze czas na ananasy i papaje, ale to trio rodem z polskich sadów prezentuje się bardzo zacnie

Owocowe plakaty do wydrukowania

Poniżej grafik znajdują się przyciski – po kliknięciu pobierzecie zestaw 3 grafik w formatach A3, w wysokiej rozdzielczości. Pliki są do pobrania za darmo, są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego. Oznacza to, że możecie wydrukować je dla siebie, czy dla bliskich, nie można jednak z nich czerpać profitów (w przypadku pytań, zapraszam do kontaktu).

Owocowe plakaty do druku

Pobierz plakaty z uśmiechniętymi owocami»


Owocowe plakaty do druku

Pobierz plakaty z owocami »

Wisienki, gruszka czy jabłko? Dajcie znać, czy któryś z tych owoców skradł Wasze serca Rzadko się to zdarza, ale sama piszczałam z podekscytowania, kiedy drukowałam te plakaty – po wydrukowaniu prezentują się naprawdę fajnie – kolory są takie soczyste i dopracowałam wszystko w każdym detalu. To nawet trochę śmiesznie wygląda, bo jak rysuję to uśmiecham się do monitora Takie ilustracje są naprawdę bardzo czasochłonne, dlatego informacja zwrotna od Was jest dla mnie niesamowicie ważna

Kilka wskazówek i informacji

 • Wszystkie grafiki są dostępne w rozmiarze A3 – możesz je bez problemy przeskalować do mniejszych formatów, np. A4 czy A5
 • Ilustracje są przygotowane w rozdzielczości 300 dpi – to optymalna rozdzielczość do druku. O ile zmniejszenie nie powoduje straty, tak powiększenie zalecam maksymalne o około 15-20%
 • Pliki są dostosowane do wydruku zarówno na domowej drukarce, jak i w profesjonalnej drukarni
 • Jeśli drukujesz pliki na domowej drukarce, ustaw jakość wydruku na najwyższą – dzięki temu kolory będą lepiej nasycone
 • Ilustracje są przygotowane w programie Adobe Photoshop (wersja CC 2018), przy pomocy tabletu graficznego Wacom Intuos Pro (rozmiar M)

Owocowe plakaty do druku


Zmieniłam obrazki w mojej domowej galerii ściennej (wcześniej były botaniczne ilustracje z tego wpisu). Motyle, bielinek jest narysowany w tej samej stylistyce i znajdziecie go w tym wpisie. A ten piękny plakat z jednorożcem jest autorstwa Ani Rudak i kupiłam go przez Internet. Znudzone zwierze, to Kluskówna – 20 sekund pozowania do zdjęcia może być bardzo nużące!

Owocowe plakaty do druku

P.S. Oczywiście do kompletu pojawia się niedługo tapety na telefon A w mavelowych zasobach znajdziecie jednak już teraz sporo tapet idealnych na lato, o tutaj są wszystkie.

1 Comment

 • J.
  22 lipca 2018 at 22:24

  Obraz z gruszeczką fajny :).

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)