Menu
DIY / papierowe dekoracje

DIY: Kieszonka-organizer do przechowywania drobiazgów / szablony do druku

Jeżeli potrzebujecie praktycznych kieszonek do przechowywania różnych drobiazgów i bibelotów to ta papierowa kieszonka sprawdzi się idealnie! Przygotowałam papierowy organizer w kształcie głowy zwierzątka, który można złożyć w kilka minut. Do pobrania w kilku, pasujących do siebie kolorach i dwóch rozmiarach!

Spinacze, zszywki, taśmy klejące, gumki do mazania, baterie, karty pamięci… i wiele innych rzeczy często ląduje w różnych dziwnych miejscach. Na takie drobiazgi nie zawsze łatwo znaleźć miejsce, jednocześnie są to przedmioty, które warto mieć na wyciągnięcie ręki. Przychodzę z prostym pomysłem organizacji tych wszystkich akcesoriów – papierowe kieszonki w formie geometrycznej głowy zwierzaka będą idealne Będą się prezentować ciekawie zarówno w pojedynkę, jak i w kilku sztukach. A to wszystko do zrobienia w kilka minut!

Pliki do pobrania

Klikając w przycisk poniżej, pobierzesz pakiet kieszonek do wydrukowania. Są dostępne w kolorach: różowym (jasny + ciemny), nibieskim (jasny + ciemny), szarym (jasny + ciemny), białym  i czarnym. Ponadto każdy z kolorów ma do wyboru 2 rozmiary. Pliki są do pobrania za darmo, są przeznaczone do użytku niekomercyjnego.

pobierz kieszonki-organizery

Kieszonka-organizer – co będzie Ci potrzebne?

  • Wydrukowane szablony (najlepiej na sztywniejszym papierze, ja użyłam papieru o gramaturze 200, świetnie również sprawdzi się blok techniczny)
  • Nożyczki
  • Klej
  • Tępy nóż i linijka (do tworzenia rowków, czyli tzw. bigowania)

Krok po kroku

1. Wydrukuj i wytnij szablon: na dużą kieszonkę potrzebujesz jeden arkusz A4. A w przypadku małych kieszonek na A4 mieszczą sie 2 sztuki.
2. Kolejny krok to bigowanie – domowym sposobem robię to zawsze przy użyciu linijki i tępego noża – dzięki rowkom przygotowanym w ten sposób papier ładnie się pozagina i nie popęka przy zginaniu.

3. Pozaginaj szablon wzdłuż przygotowanych wcześniej rowków – bryła powinna być wypukła.
4. Ostatni etap to sklejanie – dobrą techniką jest sklejanie krawędź po krawędzi. I gotowe

Prosty  projekt, który może pełnić bardzo praktyczną funkcję Świetnie sprawdzi się zarówno u dzieci, jak u dorosłych, którzy lubią tego typu akcenty we wnętrzach. Kieszonka posłuży za poręczny przybornik, będzie jednocześnie ciekawą ozdobą na ścianie czy tablicy.

Kilka wskazówek i informacji

  • Papier do druku powinien być grubszy, dobrze sprawdzi się np. blok techniczny.
  • Pliki są przygotowane w wysokiej jakości – 300 dpi i nadają się zarówno do domowego drukowania, jak i w profesjonalnej drukarni.
  • Jeżeli drukujesz w domowych warunkach polecam ustawić parametry wydruku na najlepszą jakość – dzięki temu kolory będą lepiej nasycone i unikniesz charakterystycznych „prążków”
  • Wydruki zostały wykonane  na domowej drukarce (Epson L1800)
  • Grafiki zostały przygotowane w programie Adobe Illustrator CC 2018
  • Kieszonki można przymocować na kilka sposobów – przykleić do ściany, przypiąć spinaczem albo dokleić sznureczek i powiesić. Ważne – w przypadku kieszonek przyklejonych na stałe nie powinno się tam przechowywać bardzo drobnych przedmiotów, które ciężko byłoby wyciągnąć.

Każdy nowy projekt i nowy szablon sprawia mi wiele frajdy Sama przykleiłam sobie przy biurku malutki organizer, w którym przechowuję karty pamięci i pendrive’y – ciągle mi to wszystko ginęło i w końcu ma swoje miejsce!

2 komentarze

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)