Menu
grafika

10 bezpłatnych, odręcznych fontów

Piękne, bezpłatne, a do tego można je wykorzystywać w celach komercyjnych – przygotowałam zestawienie, w którym znajdziecie 10 fontów stylizowanych na odręczne pismo. Sama jestem zachwycona tym zestawieniem, więc mam nadzieję, że te propozycje spodobają się i Wam

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiło się naprawdę sporo ciekawych, bezpłatnych krojów, które są stylizowane na odręczne pismo. We wszystkich dziedzinach projektowania trendy nieustannie się zmieniają i kroje pisankowe, które przez kilka sezonów wiodły prym, ustępują miejsca fontom bardziej nonszalanckim – takim niby niedbale napisanym markerem czy piórem. Oczywiście jednym do drugich bardzo blisko w stylistyce i niektóre z tych fontów można byłoby zakwalifikować do obu grup, które po prostu się zazębiają. Poza tym ta nomenklatura, którą tutaj tworzę, jest umowna i do tego pojemna :)  Ilekroć wyszukuję fonty do zestawień, to jestem naprawdę wdzięczna twórcom za to, że bezpłatnie dzielą się takimi fantastycznymi projektami.

Każdy z poniższych fontów jest do pobrania za darmo i można je wykorzystywać do celów prywatnych i komercyjnych. Oczywiście każdorazowo rekomenduję zapoznać się z licencją, żeby mieć pewność, że wykorzystujemy plik zgodnie z tym, co określił jego projektant. W zestawieniu znalazła się też perełka z polskimi znakami – pod grafiką znajdziecie informacje i linki kierujące do pobrania.

1. Abuget Regular · pobierz

2. Bahagia Regular · pobierz

3. Brownhill Script · pobierz

4. Tahu! Regular · pobierz

5. Blackline Script · pobierz (posiada polskie znaki)

6. Malina · pobierz

7. Tormentor · pobierz

8. Reading Regular · pobierz

9. Messy Smiling · pobierz

10. Stay Classy  · pobierz


Z tego zestawienia podobają mi się dosłownie wszystkie fonty i pewnie będą się przewijać w mavelowych projektach. Was również zachęcam do zainstalowania tych krojów, testowania i wykorzystywania ich w swoich projektach. Jeżeli macie ochotę przejrzeć więcej fontów, które można pobrać za darmo, to odsyłam do pozostałych zestawień:

zobacz inne zestawienia bezpłatnych fontów »

5 komentarzy

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)