Menu
bileciki i kartki

Zaproszenia na urodziny do druku: z jednorożcem + z dinozaurem! (po 2 opcje kolorystyczne)

Zaproszenie na urodziny do wydrukowania
Zainteresowanie zaproszeniami do druku i wiadomości od Was w tym temacie to dla mnie sygnał, że tego typu projekty muszą powstawać częściej! Dlatego przychodzę dzisiaj z nowym zaproszeniami – całkiem innym od poprzednich bo bardzo kolorowym Mam nadzieję, że zaproszenia sprawią wiele radości, zwłaszcza tym najmłodszym odbiorcom. Przygotowałam także wskazówki dotyczące drukowania bo największy urok tych zaproszeń będzie widoczny wtedy, kiedy wybierzecie bardzo dobrą jakość papieru i drukowania.

Projekty kartek urodzinowych, które powstały do tej pory były dedykowane przede wszystkim do wydruku na domowych drukarkach. Tym razem chciałam zaproponować Wam coś zupełnie innego – kolorowe, bardzo radosne kartki, takie idealne na przyjęcia dla dzieci. Uprzedzając ewentualne pytania – projekty na białym tle będą się jeszcze pojawiać w przyszłości Dzisiaj udzielę Wam kilka wskazówek jak zrobić najlepszy pożytek z tych plików i wydrukować je w świetnej jakości.

Zaproszenie na urodziny z jednorożcem

Kartki przygotowałam zarówno do wydrukowania w profesjonalnej drukarni, jak i w opcji, w której wydrukujecie je z łatwością na domowej drukarce w formacie A4. Ze względu na intensywną kolorystkę rekomenduję jednak tę pierwszą opcję – to dla Was większa wygoda (nie trzeba nic docinać, zginać), a ponadto oszczędzicie tusz w swojej drukarce (w przypadku klasycznych, domowych drukarek koszty eksploatacji przy takim wydruku mogą być spore).

Do dyspozycji są 4 wersje kolorystyczne:

 • Kartki z jednorożcem: na różowym tle / na granatowym tle
 • Kartki z dinozaurem: na zielonym tle / na turkusowym tle

Zaproszenia na urodziny do druku:
pliki do wydrukowania w drukarni

W tej sekcji przygotowałam pliki przygotowane do wydrukowania w profesjonalnej drukarni. Zobaczycie, że wyglądają nieco inaczej niż te, które przygotowuję zazwyczaj – te poniżej mają linie cięcia i gięcia, a ich format jest docelowy czyli A5 składane do A6 (format pocztówkowy). Oczywiście sama wszystko przetestowałam i polecam Wam wydruk w Drukarni Fortuny. Pliki zostały przygotowane właśnie według specyfikacji z tej drukarni (a co drukarnia to często inne wymagania, więc warto mieć to na uwadze).  Pliki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego (czyli na przyjęcie własne, znajomych, rodziny możesz je drukować do woli w każdej ilości :))

pobierz zaproszenia do profesjonalnego wydruku »

Dlaczego ta drukarnia? W pierwszej kolejności dlatego, że zaproponowali mi właśnie przygotowanie takiego projektu i to dzięki Drukarni Fortuny możecie z tych plików korzystać za darmo :) Mają bardzo dobre ceny, a do tego wydruki można zlecać w niewielkich nakładach.

Kilka informacji o moim zamówieniu:

 • Drukowałam 25 zaproszeń z jednorożcem + 25 zaproszeń z dino
 • Za całe zamówienie zapłaciłam 83,56 zł
 • Za jedną sztukę, zadrukowaną obustronnie wyszło mi 1,67 zł (a biorąc pod uwagę, że prowadzę firmę i wzięłam fakturę to wyszło to jeszcze taniej)
 • Przesyłka kurierem jest gratis!
 • Po zalogowaniu dostaniecie rabat na start w wysokości 20%
 • Deklarowany termin realizacji wynosi 4 dni, moje zamówienie zostało zrealizowane w 2 dni
 • Zaproszenia dotarły dobrze zapakowane, równo docięte i zgięte. Jakość wydruku jest perfekcyjna!

Wygląda zachęcająco? Jeżeli również chcesz przetestować tę opcję wydruku to kliknij w przycisk poniżej, a trafisz bezpośrednio na stronę zamówienia:

chcę wydrukować zaproszenia w drukarni » 

Zaproszenie na urodziny do wydrukowania

Wskazówki dotyczące drukowania zaproszeń w Drukarni Fortuny

Jeżeli realizujesz tego typu zlecenie po raz pierwszy to koniecznie zapoznaj się z informacjami, które przygotowałam poniżej – dotyczą parametrów dostępnych na stronie:

 • Format tych zaproszeń to A5 do A6 (Czyli rozłożone zaproszenie to A5, po tym jak zostanie złożone ma format A6 – typowy, “pocztówkowy” rozmiar)
 • Papier, który ja wybrałam to kreda mat 350g (dobry będzie również 300g – oba papiery są sztywne i wyglądają elegancko)
 • Kolorystyka: 4+4 (tu nic nie zmieniasz, to jedyna opcja wyboru i oznacza zadruk dwustronny)
 • Uszlachetnienie: Brak (jeżeli chcesz możesz skorzystać z matowej folii albo błysku, pamiętaj jednak, że to zwiększy cenę zamówienia)
 • Koperta: wedle upodobań
 • Personalizacja: Nie (opcja dobra np. do zaproszeń ślubnych – można z imienia i nazwiska wydrukować gości na zaproszeniach)
 • Nakład: wedle uznania Ja wybrałam 25 szt. (najmniejszy możliwy nakład)
 • Ilość wzorów: Wybrałam 2 (czyli 25 sztuk x 2 wzory = 50 zaproszeń)

Przykładowo dla 1 wzoru i liczby 60 zaproszeń zlecenie będzie wyglądało tak:

W kolejnym etapie zamówienia wystarczy wgrać pliki z zaproszeniami i to wszystko Po opłaceniu zamówienie przechodzi do realizacji i jesteście informowanie na bieżąco o kolejnych etapach (status można sprawdzić w panelu, a ponadto informacje są wysyłane mailem).

I jeszcze kilka wskazówek, które warto mieć na uwadze:

 • Im wyższy nakład tym niższa cena jednostkowa (warto zapytać znajomych, siostry, brata czy może nie potrzebują zaproszeń :))
 • Jeżeli w oko wpadnie Ci więcej niż 1 wzór to polecam drukowanie na zapas
 • Pamiętaj, żeby zlecić wydruk odpowiednio wcześnie!
 • Drukarnia Fortuny ma w ofercie oczywiście wiele innych produktów, np. wizytówki, plakaty, ulotki czy naklejki magnetyczne.

Zaproszenie dla chłopca

Spójrzcie z bliska na tę jakość Widać każdy detal, kolory są idealnie odwzorowane.

Zaproszenie na urodziny dla chłopca

Zaproszenia na urodziny do druku:
pliki do wydrukowania  na domowej drukarce

Jeżeli chcesz samodzielnie wydrukować zaproszenia na swojej drukarce, to przygotowałam również pliki w formacie A4 – na jednym arkuszu znajdują się 2 zaproszenia z zaznaczonymi liniami cięcia i gięcia. Klikając w poniższy przycisk pobierzesz wszystkie 4 opcje w folderze .zip. Pamiętaj jednak, że te zaproszenia nie mają litości dla tonerów !

pobierz zaproszenia do wydrukowania w domu »

Kilka wskazówek dotyczących drukowania i docinania:

 • Ustaw opcje wydruku na najlepszą jakość. Dzięki temu kolory będą lepiej nasycone
 • Kartki są przygotowane na arkuszu A4, w wysokiej rozdzielczości (300 dpi dla A4)
 • Wydruk należy złożyć wzdłuż przerywanej linii i przeciąć wzdłuż ciągłej linii
 • Jeżeli drukujesz na grubszym papierze (np. bloku technicznym) to warto linię gięcia “odrysować” nożem wzdłuż linijki (powstanie wtedy rowek wzdłuż którego zaproszenie ładnie się złoży).
 • Pliki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego (czyli na przyjęcie własne, znajomych, rodziny możesz je drukować do woli w każdej ilości :))

Wiecie, że jestem fanką drukowania – na blogu pokazuję najczęściej wydruki z mojej drukarki, ale sama też często korzystam z drukarni. Warto zlecić druk, jeżeli zaproszeń mamy nieco więcej do wydrukowania i nie chcemy bawić się w to całe cięcie i docinanie (przy 20-30 sztukach to już trochę zabawy). Do wydruku dosłownie kilku kartek idealny będzie wydruk domowy


Na koniec pokażę Wam jeszcze różnicę w druku – zastosowałam ten sam typ papieru (kreda mat, z tym że w domu miałam nieco cieńszy – o grubości 300g, ale ta różnica nie ma znaczenia w odwzorowaniu kolorów). Nawet przy bardzo dobrej drukarce atramentowej nasycenie kolorów będzie inne, ostrość ilustracji również wygląda inaczej. Jeszcze inaczej wyglądałoby to gdybym użyła matowego papieru fotograficznego, ale to może temat na całkiem inny wpis

Zaproszenie na urodziny do druku

Zaproszenie na urodziny dla dziewczynki

Dajcie znać czy zaproszenia Wam się podobają i co myślicie o przygotowywaniu tego typu plików gotowych do profesjonalnego wydruku? Niezmiennie kocham moją domową atramentówkę, niemniej jednak drukowanie w drukarni to bardzo wygodna opcja. I w porównaniu z gotowymi, fajnymi zaproszeniami zlecenie wydruku wychodzi kilkakrotnie taniej. Projekty są do Waszej dyspozycji i mam nadzieję, że przydadzą się i sprawią radość milusińskim

Zaproszenie na urodziny do wydruku

13 komentarzy

 • Aurelia
  29 listopada 2017 at 09:58

  Zapisuję na przyszłość

  Odpowiedz
 • ElaEla
  29 listopada 2017 at 13:03

  To jest przepiękne! Dzięki Ci dobra kobieto Moja córa ma urodziny w styczniu, a kocha jednorożce.
  Chciałam się zapytać jeszcze o ten druk – czy zaproszenia są polakierowane? Czy to jest błyszczący papier? (takie mam wrażenie)

  Odpowiedz
  • Weronika Boruń
   30 listopada 2017 at 21:15

   Dziękuję!
   Papier nie jest polakierowany, w przypadku tego typu papieru druk cyfrowy zostawia taką lekką, połyskliwą powłokę. To wykończenie jest bardzo subtelne i wydruki wyglądają naprawdę ładnie

   Odpowiedz
 • Ania Kalemba
  29 listopada 2017 at 16:11

  Ach jakie piękne!!!

  Odpowiedz
  • Weronika Boruń
   30 listopada 2017 at 21:16

   Dziękuję Aniu! :*

   Odpowiedz
 • Agnieszka Wieczorek
  29 listopada 2017 at 17:31

  Zielone Jakie cudne!

  Odpowiedz
  • Weronika Boruń
   30 listopada 2017 at 21:17

   Dzięki Aga! A ja się zastanawiałam czy ten kolor robić

   Odpowiedz
 • Irmina Liczbik
  29 listopada 2017 at 20:17

  Ale słodkie:)

  Odpowiedz
 • Jola (Pixel Kolor)
  30 listopada 2017 at 14:09

  Wydrukuję na swoje urodziny, lale tak dla siebie, jako prezent.

  Odpowiedz
 • Weronika Boruń
  30 listopada 2017 at 21:16

  Dzięki Paulina!
  Lubię ten “miękki” efekt wykończenia drukarki atramentowej, ale właśnie czasami lepiej zlecić do drukarni Wtedy jest ten efekt wow!

  Odpowiedz
 • Roksana z HIPBLOG
  23 stycznia 2018 at 13:36

  Ale super. Właśnie szykujemy konikowo-ksiezniczkowe urodziny Polianny

  Odpowiedz
 • Marta
  22 listopada 2018 at 14:16

  Dziękuję! Korzystam z niebieskiego jednorożca

  Odpowiedz
 • Anna
  2 września 2020 at 12:33

  Pięknie dziękuję za udostępnienie Nie kupiłam zaproszeń, bo miała być tylko rodzina. Urodziny za 3 dni, a córcia jednak chce zaprosić kilka koleżanek. Te zaproszenia są śliczne, jak znalazł, bo urodziny będą z jednorożcem jako tematem przewodnim. Dziękuję

  Odpowiedz

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)