
Gadżety biurowe to coś, co powinno być praktyczne, ale jednocześnie fajnie jeżeli cieszy oko. Pojemnik na karteczki to przydatny element – jest to jedna z rzeczy, które wprowadzają ład na biurku. Karteczki do notowania z całą pewnością będą wyglądać znacznie schludniej i ładniej w takim prostym pudełku.
W lutym zmieniłam miejsce mojego biura i chociaż wszystko już rozstawione i uporządkowane, to jeszcze brakuje mi ładnych rzeczy, które umilą mój kącik do pracy. Z takiej właśnie potrzeby powstał kubik Pierwszy zarys projektu to rach-ciach w 20 minut i strzał w dziesiątkę. Ale przyznam, że spędziłam nad nim cały miniony weekend, żeby wszystko pasowało i składało się idealnie. W przypadku pudełek – zwłaszcza tych niestandardowych – tak właśnie wygląda praca od zaplecza. Wszystko po to, żeby każdy mógł wziąć wydrukowany szablon i bez problemu go złożyć (nawet jeżeli nie ma specjalnie smykałki do składania czegokolwiek).
Każda bok pojemnika ma podwójną ściankę, dlatego po złożeniu całość jest sztywna i bardzo dobrze trzyma kształt Projekt jest przeznaczony na karteczki o rozmiarze 85×85 mm / 84×84 mm (najbardziej standardowy rozmiar karteczek)
Pojemniki na karteczki do wydrukowania
Klikając w poniższy przycisk pobierzecie pakiet kubików do złożenia. Pliki są do pobrania za darmo, są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego. Jak zawsze przygotowałam opcję full kolor i taką bardziej ekonomiczną. W paczce .zip znajdziecie:
- Pojemnik na karteczki z kolorowym tłem, w kocie wzorki. Do wyboru kolory: czarny, różowy, turkusowy
- Pojemniki na karteczki z białym tłem, w kolorowe, kocie wzorki. Do wyboru: czarny, różowy turkusowy
Pewnie dla części osób koci wzór to strzał w dziesiątkę, a część wolałaby coś bardziej uniwersalnego jak kropki czy paski. Coś w ten deseń pojawi się na blogu jeszcze w marcu.
Pobierz pojemniki na karteczki »
Pojemniki na karteczki – co będzie Ci potrzebne?
- Wydrukowane arkusze na sztywniejszym papierze (1 pojemnik = 2 kartki A4).
Ja wykorzystałam matowy papier fotograficzny o gramaturze 220, ogólnie najlepiej sprawdzi się gramatura 200-260, - Klej
- Nożyczki
- Linijka (przyda się do wykonywania równych zgięć)
Instrukcja krok po kroku
Na zakładkach zaznaczyłam kolejność składania / sklejania – postępuj według numeracji, a na pewno wszystko pójdzie sprawnie i szybko. Przy składaniu zerknij na zdjęcia poniżej, to również ułatwi Ci pracę. Wycięcie i złożenie jednego pudełeczka zajmuje około 15-25 minut. Uwaga! Aby instrukcja miała taką samą numerację, jak na zagięciach szablonu, nie zamieściłam na zdjęciach pierwszego etapu: najpierw trzeba wydrukować, wyciąć i pozaginać.
- Sklej ze sobą 3 części: jedna z nich to spód pudełka i tylna ścianka, dwie mają identyczny kształt w lustrzanym odbiciu i one będą tworzyć boki pudełka i pół ścianki z przodu. Sklej w dokładnie takiej konfiguracji, jaką widzisz na zdjęciu.
- W dalszej kolejności schowaj i sklej numer 2, dokładnie tak jak to widzisz na zdjęciu
- Sklej ze sobą tylną ściankę z bocznymi – przyklej zakładki nr 3
- Zakładki nr 4 przyklej do spodu pudełka
- Kolejny krok to schowanie zakładek z numerkami 5
- Zegnij duże, boczne ścianki do środka
- A następnie tylną ściankę z ostatnim numerem
- Ostatni element to doklejenie czarnego kwadratu na spód. I gotowe
Wskazówka: Zaraz po sklejeniu pudełko może wydawać się nieco nieforemne – wystarczy trochę uformować je dłońmi i będzie wyglądać dokładnie tak jak na zdjęciu. Testowałam na kilku rodzajach papierów i wszystko wychodzi dobrze
Jak to w przypadku konstruowania pudełek miałam wielką frajdę z tego projektu. Mam nadzieję, że przyda Wam się do przechowywania karteczek i będzie jednocześnie ozdobą na biurku
