Menu
DIY / pudełeczka

DIY: Pudełka z misiami na prezenty i słodkości

DIY: Pudełka z misiami / free printables
Świątecznego pakowania z mavelo ciąg dalszy! Tym razem przygotowałam opakowania które sprawdzą się nie tylko na Boże Narodzenie, ale również na inne okazje. Pudełeczka idealne na niewielkie upominki, albo na coś słodkiego.

Były już pudełka z kotkami, które zaprojektowałam w podobnym stylu. Tym razem koty zamieniłam na misie, a zamiast wstążki elementem dodatkowym jest pomponik. Do wyboru jest aż 8 różnych opcji kolorystycznych, jest pastelowo, ale przygotowałam również opcje z czarnym nadrukiem i w odcieniach szarości.

DIY: Pudełka z misiami / free printables

Pliki do pobrania

Klikając w poniższy przycisk pobierzecie pakiet materiałów potrzebnych do przygotowania takiego pudełeczka. Pliki są do pobrania za darmo, są przeznaczone do użytku niekomercyjnego. W pobranym pliku .zip znajdziecie:

 1. Szablony pudełek na białym tle (kolory śnieżynek: błękitne, różowe, szare, czarne)
 2. Szablony pudełek na kolorowym tle (kolory tła: błękitne, różowe, szare, czarne)
 3. Grafiki z misiami z dorysowanymi pomponami – 6 opcji na 1 arkuszu A4
 4. Grafiki z misiami bez pomponów – 6 opcji na 1 arkuszu A4

Pobierz pudełka z misiami » 

Instrukcja – jak zrobić pudełka z misiami?

Przygotowanie jednego pudełeczka zajmie Ci około 5-10 minut. Wszystkie materiały potrzebne do wykonania takich pakunków są bardzo łatwo dostępne.

Co będzie Ci potrzebne?

 • Wydrukowane szablony
 • nożyczki
 • klej (np. wikol, introligatorski)
 • linijka do robienia zgięć
 • mulina / wełenka i nitka / gotowe pompony
 • pianka samoprzylepna 3D (do kupienia w sklepach z artykułami papierniczymi)
 • opcjonalnie cienka bibułka – do wyścielenia wnętrza pudełeczka

Wykonanie

 1. Wydrukuj wybrany wzór pudełeczka. Pudełko wytnij wzdłuż ciągłych linii.
 2. Pozaginaj pudełeczko wzdłuż przerywanych linii. Aby zgięcia były ładne i równe wykonuję je przy użyciu linijki.
 3. Posklejaj szablon w oznaczonych miejscach – to ostatni etap składania pudełka.
 4. Wytnij wybranego misia wzdłuż szarej, cienkiej linii.
 5. Kolejny etap to wykonanie pomponu – jest to klasyczny, dobrze znany pompon Aby był malutkich rozmiarów zawijam mulinę na dwa ołówki.
 6. Następnie przewiązuję jej środek nitką (nitka będzie najlepsza – przy tak małym pomponiku łączenie musi być cienkie).
 7. Pomponik rozczapierzam i docinam do ładnego, kolistego kształtu. Przyklejam go nieco mocniejszym klejem i dociskam przez chwilę, aby ładnie przylegał.
 8. Ostatni etap to podklejenie misia pianką. Najważniejsze, żeby przykleić ją równomiernie i wzdłuż brzegów – dzięki temu będzie ładnie przylegał do pudełka.

DIY: Pudełka z misiami / free printables

Kilka wskazówek

 • Szablony wydrukuj na nieco grubszym papierze. Ja do tego celu wykorzystałam dokładnie ten, o gramaturze 300. Równie dobrze sprawdzi się np. blok techniczny.
 • Jeżeli drukujesz na domowej drukarce ustaw opcje wydruku na najlepszą jakość – dzięki temu kolory będą lepiej nasycone.
 • Zamiast robić pompony możesz kupić gotowe, małe pomponiki. Możesz także przykleić w tym miejscu inne, ciekawe elementy, chociażby kokardkę, albo nie przyklejać nic
 • Jeżeli do środka pakujesz ciasteczka zapakuj je najpierw w bibułkę lub folię – dzięki temu unikniesz tłustych plam na pudełeczku.

Takie pudełeczko sprawdzi się świetnie na ciasteczka, pierniczki, jako upominek z okazji nadchodzących Świąt czy Nowego Roku. Ponadto to dobra opcja na wszelkie dziecięce imprezy odbywające się o tej porze roku, a zaangażowanie maluchów w taką kreatywną pracę na pewno będzie dobrym pomysłem

DIY: Pudełka z misiami / free printables

20 komentarzy

Zostaw komentarz! Lubię czytać Wasze komentarze :)