Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[mc4wp_form id="5"]

Pieskie życie – kalendarz na 2015 rok

FacebookPinterestTwitterGoogle+
Długo mnie tutaj nie było. Ale jednym z moich postanowień noworocznych jest m.in. to aby wrócić do blogowania. Jak widać na mavelo po wpisach psy to moja słabość. Gdybym miała możliwość to wzięłabym jeszcze ze 2 psiaki, może kiedyś. W tym roku wspólnie ze znajomymi po raz drugi przygotowaliśmy kalendarz z psami, które szukają domów.

Tego kalendarza miało nie być – w ubiegłym roku przerosło mnie to wszystko – godziny spędzone nad projektem, a później jeszcze dystrybucja. Jeśli ktoś kiedykolwiek pakował i wysyłał paczki na większą skalę to z całą pewnością zrozumie ten ból :).

W tym roku do naszej kalendarzowej ekipy dołączyła Monika, która wzięła na siebie dystrybucję. Ufff Co nie oznacza jednak, że było łatwo – każda z nas ma codzienne obowiązki i to jest projekt tworzony nocami. Nocami rozmawiałyśmy przez telefon, wysyłałyśmy maile, wymyślałyśmy hasła i dopasowywałyśmy je do psiaków. Przepiękne zdjęcia (tak samo jak w zeszłym roku) zrobiła Agnieszka, koncepcję na zestawienie pies + ilustracja + hasło wymyśliła jej siostra Hania (która też napisała genialny wstęp do kalendarza i na stronę). Nadajemy z dziewczynami na jednych falach, nawet utworzyłyśmy razem nieformalną grupę społem. I marzy nam się angażowanie w różne projekty na większą skalę Ostatnie dwa miesiące były dla nas bardzo ciężkie – nawzajem wspierałyśmy się bo czasem brakowało sił, to była masa pracy. W czwórkę ogarnęłyśmy całość i jestem z nas bardzo dumna. Do tego każda z kart kalendarza jest zilustrowana przez innego artystę. Ustaliłyśmy pewien schemat pracy i przypisałyśmy hasła. Ilustracja jest dopełnieniem całej opowieści o tym jak wygląda pieskie życie.

IMG_8581-wb

 

Z prac graficznych przypadło mi przygotowanie layoutu i skład. Ale największą frajdą było tworzenie ilustracji do marca. Rufus od razu skradł moje serce – kocham wilkowate psy, a psie staruszki totalnie mnie rozczulają. Rufus to dla mnie wilk z bajki, którą tato czytał mi w dzieciństwie „Dziewczyna i wilk” z fińskich baśni ludowych „Ptaki czarownicy”. To są totalnie pokręcone baśnie, które czytam co jakiś czas.  Z perspektywy czasu zastanawiam się, czy one w ogóle nadają się dla dzieci :). W wielkim skrócie tytułowy wilk jest tak naprawdę księciem, który walczy ze złymi wiedźmami i ratuje dziewczynę Wszystko dobrze się kończy i mam nadzieję, że dla Rufusa też los będzie łaskawy.

wikk

Poniżej możecie zobaczyć wszystkie miesiące z kalendarza, żeby obejrzeć je w większym rozmiarze zachęcam do odwiedzenia kalendarzowej strony. Kalendarz można kupić we Wrocławiu i przez internet na decobaazar.com. Całkowity dochód ze sprzedaży jest przekazywany na wsparcie podopiecznych fundacji 2 plus 4. Na stronie przeczytacie też informacje o wszystkich psiakach: Kirze, Toto, Rafim, Rufusie, Mańku, Reksiu, Parysie, Szariku, Myszce, Etnie, Loli, Morisie i Miśku. Największe gwiazdy kalendarza – do kochania i adoptowania!

9-wszystkie-karty (1)

Na koniec jeszcze laurka. Dla moich dziewczyn od kalendarza, za to że tak nam się świetnie razem pracuje, że są mega kreatywne, inspirujące i ogólnie super :))) Ogromne podziękowania również dla ilustratorów za ich pracę, ilustracje są genialne. Każdorazowo kiedy dostawałyśmy ilustrację na maila dzwoniłyśmy do siebie podekscytowane i cieszyłyśmy się jak dzieci. Na ten projekt patrzę z ogromną satysfakcją i nadzieją, że psy z kalendarza znajdą dom.

Uściski!
signature

Podziel się! ♡

Close