Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[mc4wp_form id="5"]

Pudełko-walizka – na drobiazgi, słodkości i wakacyjne skarby

FacebookPinterestTwitterGoogle+
Zbieraliście w dzieciństwie wakacyjne skarby? Muszelki, patyki, kamyki… a może jeszcze coś innego? Na takie małe skarby mam coś, co sprawdzi się idealnie – pudełko w kształcie walizki. Można je również wykorzystać na najróżniejsze drobiazgi i słodycze.

Ten projekt zrobiłam dokładnie rok temu Miałam wtedy małe problemy techniczne oraz czasowe i kiedy się ze wszystkim uporałam była już późna jesień. A to taki projekt idealny na wakacje, więc musiał poczekać kilka miesięcy na swoją kolej. I dobrze się stało – dopracowałam go jeszcze (wydruki próbne to zawsze dobra opcja) i przygotowałam w kilku kolorach.

DIY: Pudełko-walizka z papieru - do druku w 4 kolorach

Pudełka w kształcie walizek – pliki do druku

Klikając w poniższy przycisk pobierzecie szablony pudełek w czterech opcjach kolorystycznych (brązowy, niebieski, różowy, szary). W pliku .zip znajdziecie grafiki w formacie .pdf. Grafiki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

Pobierz pudełka-walizki » 

Co będzie Ci potrzebne?

 • Szablony wydrukowane na sztywniejszym papierze, np. z bloku technicznego
  (1 pudełko = 1 arkusz A4). Ja do wydruku użyłam bloku technicznego o gramaturze 250.
 • Nożyczki
 • Linijka do robienia zgięć
  (świetnie sprawdzą się również narzędzia do bigowania, np. taka tablica)
 • Klej
 • Dziurkacz
 • Sznureczek

Instrukcja krok po kroku

Pudełko ma prostą formę, a na wydrukowanym arkuszu zaznaczyłam odpowiednio miejsca gięcia, cięcia i klejenia. Przygotowanie całości nie powinno zająć więcej niż 10-15 minut.

 1. Wytnij wydrukowane szablony wzdłuż ciągłej linii i pozaginaj wzdłuż przerywanych (wszystkie wewnętrzne linie). Aby zgięcia były precyzyjne możesz wykorzystać linijkę
 2. Następnie sklej pudełko w oznaczonych miejscach
 3. Czas na przyklejenie uchwytu walizki – zagnij go wzdłuż przerywanych linii i przyklej do pudełeczka w oznaczonych miejscach (kreskowane kwadraty). Ważne! Przytrzymaj chwilę miejsca klejenia (kilka – kilkanaście sekund) aby całość dobrze się trzymała.
 4. Ostatni etap – przedziurkuj małą karteczkę i przywiąż do uchwytu sznureczkiem lub włóczką. I gotowe

DIY: Pudełko-walizka z papieru - do druku w 4 kolorach

Kilka wskazówek i informacji

 • Naprzemiennie drukuję na kartkach z bloku technicznego i na  kredowym papierze satynowym o gramaturze 300 (dokładnie ten). Jeśli drukujesz na papierze z bloku technicznego to poszukaj takiego z wyższą gramaturą (ja znalazłam max 250)
 • Drukując na domowej drukarce ustaw wysoką jakość wydruku – dzięki temu kolory wyjdą bardziej nasycone (Często pytacie o drukarkę, z której korzystam – to dokładnie ten model)
 • Pudełko to prostokąt o wielkości 12,2 x 8,2cm i wysokości 2,7 cm – to rozmiar idealny na taką porcję „w sam raz”
 • Więcej mavelowych pudełek znajdziecie pod tym linkiem

DIY: Pudełko-walizka z papieru - do druku w 4 kolorach

Jeśli podoba Wam się pomysł z pudełkiem w kształcie walizki to koniecznie dajcie znać! Mam nadzieję, że przydadzą się na różne drobne rzeczy – sama wykorzystam jedno na biurkowe bibeloty, a dwa sprezentuję moim siostrzeńcom na zbieranie kamyków (mają to po cioci! <3)

DIY: Pudełko-walizka z papieru - do druku w 4 kolorach

Uściski!
signature

Podziel się! ♡

 • Jolanta Ko

  Piękne Dziekuję Twoje pudełka są rewelacyjne, ciągle korzystam z szablonów Mam pomysł, aby wykorzystać te małe walizeczki do zapakowania łakoci dla dzieci z klasy synka na jego urodziny Każde dziecko dostanie swoją walizeczkę z łakociami i może małym prezencikiem Mozna zrobić imprezę urodzinową dla dziecka z motywem podróżnika albo wagabundy

  • Dziękuję Jolu Impreza z motywem podróżnika to super pomysł Ja dla moich siostrzeńców przygotowałam walizeczki z naklejkami i mapę skarbów Motyw podróżniczy daje wiele możliwości, a do tego można w tym ująć edukacyjne informacje

 • Jak zwykle mnie zadziwiasz swoją kreatywnością!

 • Tak położyć kilka walizeczek na półce i cały czas czuć się prawie jak na wakacjach.

Close